Поняття заставного банківського майна

Заставним майном банків називають таке майно, що було переведено на баланс банку, визнаного неплатоспроможним. До таких банків застосовується процедура з ліквідації, продовж якої формується ліквідаційна маса.

За такі операції відповідає Фонд гарантування вкладів для фіз. осіб, прибігаючи до процесів, які звуться «послідовна інвентаризація» та «облік майна банків – банкрутів». Після банкрутства, Фонд зобов’язаний виставити усі активи банку на електронні торги через систему Прозорро.Продажі — sale.ueex.com.ua.

Найчастіше здійснюється продаж:

  • нерухомого майна (квартир, будинків, офісів, земельних ділянок, комерційної нерухомості),
  • рухомого майна (легкових та вантажних автомобілів, офісної комп’ютерної та побутової техніки, меблів, витратних матеріалів),
  • прав на вимоги за кредитними договорами.

Коли банк має право на реалізацію заставного майна?

Реалізація банківських активів може розпочатися тільки після закінчення терміну, який було надано для того, щоб погасити заборгованість та за остаточно підтвердженим фактом неплатоспроможності організації. Коли складається первинний договір банка з клієнтом, обидві сторони повинні обговорити всі способи ймовірної компенсації у разі виникнення форс-мажорів або реструктуризації боргу.

Заставне майно відкрито до покупки для всіх, навіть на колишнього власника. Основною перевагою викупу таких активів є висока швидкість процесу реалізації.

Процес продажу заставного майна в Україні

Майно боржників повинно реалізовуватись на спеціалізованому аукціоні або за перепусткою зобов’язань по кредиту за умови узгодження з банком.

Існує два види аукціонів з продажу банківських активів:

  • Англійська система – торги проходять на збільшення початкової ціни, переможець виявляється по найвищій ставці;
  • Голландська система – торги проходять на зниження ціни, переможець першим зупиняє процеси її зниження;

Головні переваги системи Прозорро.Продажі

Діяльність цієї системи у сфері продажу активів банкрутів починається ще з 2017 року. Кілька років безперервної роботи є гарантією безпечної та швидкої реалізації майна у найменші терміни, але за найбільш вигідною ціною. Основними принципами роботи системи є прозорість та відкритість усіх етапів проведення аукціонів.

Головна мета існування системи ProZorro.Sale – об’єднанти між собою всю інформацію про реалізовані активи банків, що знаходяться на території України та систематизувати всі дані в межах одного інтернет-порталу.

Що таке майданчик «Українська енергетична біржа»?

Прийняти участь в аукціоні з продажу лісу дуже легко за допомогою спеціалістів онлайн-майданчика sale.ueex.com.ua/filter/arrested-property, які завжди готові до консультації своїх клієнтів. Узнати більше з приводу відкритих торгів на майданчиках Прозорро.Продажі можна на нашому YouTube каналі, де ви зможете знайти багато відео про онлайн-торги. У разі виникнення будь-яких питань, їх завжди можна поставити персональним менеджером на гарячій лінії за номером (044) 337-77-65. Також, рекомендуємо підписатись на нашу поштову розсилку та бота у Телеграмі, щоб завжди бути в курсі новин майданчика.